RSS
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy w Otwocku
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
 

Ostrzeżenie-fałszywy komornik rozsyła wirus poprzez wiadomości mailowe.

10.02.2016

W ostatnim czasie rozsyłane są wiadomości mailowe przez osobę podającą się za Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Romana Kaczorowskiego.
Wiadomości te informują o wszczęciu egzekucji z nieruchomości, z powołaniem się na tytuł wykonawczy w postaci orzeczenia Sądu Okręgowego w Szczecinie i zawierają link do rzekomego orzeczenia. Kliknięcie w powyższy link powoduje instalację złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

W związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Jednocześnie informujemy, że - jak ustaliło Ministerstwo Sprawiedliwości - na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie istnieje Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie w osobie Romana Kaczorowskiego.

Aktualne informacje co do osób wykonujących zawód komornika (zakładka „znajdź komornika” – zarówno nazwisko, jak i adres kancelarii) dostępne są na stronie Krajowej Rady Komorniczej.

Nadto, komornicy sądowi, na podstawie art. 805 § 1 kodeksu postępowania cywilnego, zobowiązani są do przesłania zawiadomienia o wszczęciu egzekucji w formie pisemnej i nie jest dopuszczalne kierowanie takich zawiadomień drogą mailową.

Informacje w tej sprawie dostępne są m.in. na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości („Aktualnościach”).

Opublikował: Zbigniew Masternak
Publikacja dnia: 10.02.2016

Dokument oglądany razy: 1683
« inne aktualności